Reynmen’in bugün çıkarmış olduğu ‘Derdim Olsun’ parçasının klibi 3 saat gibi kısa bir sürede 3.000.000’u aşkın izleyici sayısına ulaşarak YouTube Türkiye’de, 24 saat içerisinde en çok izlenme alan video olma ünvanına büyük bir hızla ilerliyor.

Söylediği şarkıların beğenilmesi ile ön plana çıkan fenomenlerden birisi kuşkusuz Reynmen. Yaptığı ‘#Biziz’ şarkısı ile hızlı bir çıkış yakalayan Yusuf Aktaş, en son Bahçeşehir Üniversitesi’nin basketbol takımına Eypio ile birlikte yaptığı marş ile kulaklarımızın pasını silmişti.

Yeni medyanın ne kadar güçlü olduğunun kanıtı dememde bir sakınca olmaz sanırım. Çünkü sosyal medya henüz yeni yeni emeklerken geleneksel medyanın hakim olduğu dönemlerde ünlü kişilerin büyük bir çoğunluğu kendilerini halktan büyük ölçüde soyutlamaya başlamıştı.

Halkın içinden birisinin ünlü olması neredeyse imkansızdı. Yetenekli birçok sanatçı da borç içinde hayata gözlerini yumuyordu. Her ünlünün sanatçı olamamaya başladığı 2000 yıllarının başlarında kurgu magazinler cirit atmaya tüm hızıyla devam ederken. Sosyal medyanın devleri bu sırada meraklarının peşinden sosyal medya platformlarının temellerini atıyordu. 2007-2008 yılları sosyal medyanın özellikle Türkiye’de yaşadığı patlamanın başlangıcıydı. Farmville çılgınlığının durumu hızla büyütmesi, insanları Facebook başta olmak üzere sosyal medyanın adeta bir müptalası haline getiriyordu. Çok büyük kitlelerin yer almaya başladığı sosyal medya platformları artık halktan sıradan insanlarında ünlü olmalarına imkan tanıyordu. Yaşlı amcaların komik esprileri, ufak bebeklerin komik konuşmaları, sesi güzel olan kişilerin büyük bir ilgi ile karşılaşması bu yıllarda iyiden iyiye artmaya başladı. İnsanlara belirli içerikler dayatılmıyordu. Herkes kendi istekleri doğrultusunda içerikleri takip ediyordu. Kulağa sizce de mükemmel gelmiyor mu?

Reynmen gibi birçok kişi bu durumun günümüzdeki en büyük örneği, halkın içinden sizin bizim gibi insanlar artık magazin ile değil yetenekleri ile ünlü olabiliyor. Seni seviyoruz yağmur adam!