Amazon’un kurucusu ve dünyanın en zengin insanı olan Jeff Bezos’un başında şu sıralar oldukça büyük bir sorun bulunmakta. Jeff Bezos, birçok siyasetçi, ünlü ve iş adamının yaşadığı müstehcen fotoğraflarının servis edilmesi sorunsalı ile karşı karşıya.

Jeff Bezos’un internette büyük bir hızla yayılan müstehcen fotoğraflarının ardından durum sosyal medya üzerinden tiye alındı.

Bu durumun önüne geçemeyen Jeff Bezos bazı medya kuruluşlarının kendisine şantaj tehdidi yaptığını öne sürerek yaşadığı sıkıntıyı kendi blogunda yayınladı.

Daha önce de kendisi ile kız arkadaşı Lauren Sanchez’in konuşmalarını ortaya çıkararak eşi ile boşanmasına zemin hazırlayan National Enquirer dergisinin ana şirketi olan American Media Inc kurluşunun kendisini, Sanchez ile birlikte olan müstehcen dökümanları yayınlamakla tehdit ettiğini açıkladı.

Ünlü Washington Post gazetesinin de sahibi olan Jeff Bezos, National Enquirer dergisinin Bezos’u kız arkadaşı ile olan ilişkisini ifşa ettikten sonra bir araştırma grubu oluşturmuştu ve bu bilgilere nasıl ulaşıldığını ve siyasi bağlantılarını araştırmaya başlamıştı. Bu durumdan memnun olmayan American Media Inc, Bezos’a gönderdiği şantaj metninde Bezos’tan araştırmanın derhal durdurulmasını, şirketin siyasi güçler tarafından desteklendiği ve yönlendirildiği yönünde herhangi bir kanıt bulunmadığına dair yalan bir açıklama yapmasını talep etti. American Media Inc, söz konusu yazışma ve fotoğrafların açıklama yapılsa dahi ellerinde bulunacağını, yalan beyanın gerçek olmadığının ortaya çıkması durumunda bunları halka açık bir şekilde yayınlayacaklarını belirtti.

Tehditlere boyun eğmemekte kararlı olan Bezos, böyle bir zorbalığa benim konumumdaki biri karşı çıkamıyorsa kim çıkabilir ki dedi. Bezos, paylaştığı blog gönderisinde tehdit e-postasında kendisinden talep edilen maddeleri de bir bir paylaştı. Jeff Bezos yazısında derginin sahibi olan David Pecker’ın ABD Başkanı Donald Trump ile olan yakın ilişkisini, Trump’ın kendisini daha önce defalarca düşman olarak tanımlamasını, Washington Post’un Cemal Kaşıkçı cinayeti ile ilgili tutumunu hatırlatarak bir anlamda National Enquirer’in kendisini tehdit edecek gücü nereden bulduğunu açıklamış oldu.